Harilik pukspuu

Harilik pukspuu kera

Buxus sempervirens

Harilik pukspuu (Buxus sempervirens) on igihaljas põõsas või väike puu, mis kasvab 6–10 m, Eestis kuni 1 m kõrguseks ja mille läbimõõt on kuni 20 cm (harva kuni 45 cm).

Lehed: igihaljas, lehed vastakud, terveservalised, nahkjad, ovaalsed või elliptilised, 1-3 cm pikad. Pealt tumerohelised, alt heledamad, läikivad.
Koor, võrsed: hallikas, peenerõmeline. Võrsed neljatahulised, rohelised.
Õied ja viljad: õitseb mais. Emasõied suurtes peades võrsete tipus, isasõied väikestes peades emasõisiku alusel. Õied kollakasrohelised.
Kasvutingimused: soojalembene. Väga varjutaluv, eelistab viljakaid lubjarikkaid muldi, kuid suhteliselt vähenõudlik. Aeglase kasvuga.

Varjutada kevadpäikese eest. Talub hästi pügamist, sobib hekitaimeks.

Harilik pukspuu
Hinnad
  • Harilik pukspuu kera d25-30cm –  26€/tk
  • Harilik pukspuu kera d50-60cm – 65€/tk

Pakume teenustena ka taimede transporti ja istutamist!

Tellimisinfo

Soovid teada, palju puu koos kohaletoimetamisega või istutamisega maksma läheb? Saada meile hinnapäring, täites päringuvormis kõik vajalikud lahtrid! Lisainfo lahtrisse võib lisada täiendavaid soove ja küsimusi.

Vastame Teile esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui kahe tööpäeva jooksul ning edastame Teile Teie tellimuse kohta arve e-posti teel. Peale makse laekumist toimetame puu Teie poolt tellitud aadressile eelnevalt Teiega kokku lepitud ajaks. Puu kättetoimetamisel on vajadusel võimalik tellimuse kohta üle anda ka paberkandjal arve.

    KONTAKTANDMED

    TELLIMUSE ANDMED

    Vali soovitud teenused*

    Harilik pukspuu