Harilik pihlakas

Sorbus aucuparia

Suurus: 10-20 m, tüve läbimõõt kuni 40 cm.
Võra: nooremalt kooniline, hiljem laiuv. Vahel kasvab põõsana.
Koor, võrsed: tüvekoor sile, hallikas, vanemas eas tekib peenerõmeline korp. Noored võrsed hallikaspruunid, algul karvased, hiljem paljad. Ladvapungad külgpungadest suuremad, kuni 1,5 cm pikad, mustjasvioletjad, valgete siidkarvadega.
Lehed: piklikud, ebaühtlaselt saagja servaga, 3-8 cm pikad, teritunud tipuga, kiilja või ümardunud alusega, pealt tumerohelised, alt hallikad.
Õied ja viljad: õitseb mais, juunis. Õied väikesed, valged, koondunud suurtesse tihedatesse kännasõisikutesse, mille läbimõõt on 10 cm ja mis paiknevad lühivõrsete tipus. Vili on marjataoline õunvili, kerajas, valminult punane või oranž, valmib septembris.
Kasvutingimused: külmakindel. Noorelt varjutaluv, hiljem küllaltki valgusnõudlik. Mullastiku suhtes küllaltki vähenõudlik. Juurestik maapinnalähedane. Paljuneb hästi ka vegetatiivselt. Eluiga kuni 300 aastat.

Hinnad
 • Taim kõrgusega 60 – 80 cm – 13€/tk
 • Taim kõrgusega 80 – 100 cm – 15€/tk
 • Taim kõrgusega 100 – 120 cm – 18€/tk
 • Taim kõrgusega 120-140 cm – 20€/tk
 • Taim kõrgusega 140 – 160 cm – 23€/tk

Tellides taimi hulgi (alates 125tk) on kohaletoomine Eesti piires TASUTA!

+372 5858 9019
haljastamine@gmail.com

Tellimisinfo

Soovid teada, palju puu koos kohaletoimetamisega või istutamisega maksma läheb? Saada meile hinnapäring, täites päringuvormis kõik vajalikud lahtrid! Lisainfo lahtrisse võib lisada täiendavaid soove ja küsimusi.

Vastame Teile esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui kahe tööpäeva jooksul ning edastame Teile Teie tellimuse kohta arve e-posti teel. Peale makse laekumist toimetame puu Teie poolt tellitud aadressile eelnevalt Teiega kokku lepitud ajaks. Puu kättetoimetamisel on vajadusel võimalik tellimuse kohta üle anda ka paberkandjal arve.

  KONTAKTANDMED

  TELLIMUSE ANDMED

  Vali soovitud teenused*