Multši müük

Multši müük – värviline multš on pinnasekatte materjal, mida sobib kasutada kõikjal aianduses ja haljastuses. Multš takistab loomulikul moel umbrohu kasvu ning aitab kaasa mulla struktuuri parandamisele. Samuti soodustab multš taimede arengut, säilitab mullas niiskust ja kaitseb taimejuuri külma eest ning kaitseb tallamisest tekkiva mulla tihenemise eest. Värviline multš on keskkonnale ja tervisele ohutu.

Valikus kuus erinevat värvitooni!

  • Must multš – Jet Black
  • Tumepruun multš – Dark Brown
  • Tellise punane multš – Brick Red
  • Erepunane multš – Brilliant Red
  • Oranž multš – Autumn Orange
  • Kuldne multš – Harvest Gold

Multš laotatakse ühtlaselt pinnasele. Dekoratiivse katte korral piisab 3–4 cm paksusest kihist. Ainult puruga multšides peaks sõltuvalt taimede liigist kihi paksus olema 5-7 cm. Vajadusel võib eelnevalt kasutada kattekihi alla kattekangast, mis aitab hoida sobivat niiskusrežiimi ja tõkestada umbrohu kasvu. Multšitud peenra rajamisega on tavalisest rohkem tööd, kuid valmis peenar päästab aedniku tükiks ajaks tüütust rohimiskohustusest. Soovitatav on kasutada multšimist eelkõige hekkide all ja ilutaimede istutusaladel.

NB! Päris hooldusvabaks ei muuda peenart aga ükski multš, sest pinnale kandub ikka liiva- ja mullaosakesi ning umbrohuseemneid, mis seal rõõmuga juurduvad. Rohimistööd on aga siiski kordades vähem kui tavapeenra puhul.

Multšpeenart väetatakse üldjuhul vedelväetistega kastes.

Meil on müügil ka multši kattekangas!

haljastamine@gmail.com

Multši müük
Värviline Multš
Värviline Multš