Elupuu Brabant

Harilik jugapuu

Taxus baccata

Igihaljas okaspuu.

Suurus: 10-30 m.
Võra: vabalt kasvades laikoonusjas, mitmetüvelisena ebakorrapärane. Põhjapoolsetel aladel kasvab tavaliselt põõsakujulisena, oksad pikad, tugevad, horisontaalsed.
Koor, võrsed: tüvekoor õhuke, punakaspruun, vanematel puudel eraldub plaatidena või soomustena. Kahe viimase aasta võrsed rohelised, pungad ovaalsed, rohelised.
Okkad: 2-3,5 cm pikad, ühtlaselt teravneva tipuga, pealt tumerohelised, alt veidi heledamad tuhmrohelised. Okkad ühekaupa, valguse käes okkad spiraalselt, varjus kammitult.
Viljad: tavaliselt kahekojalised puud. Õitseb märtsist maini sõltuvalt areaalist. Vili on tünjas ning koosneb seemnest ja seda ümbritsevast seemnerüüst, mis algul on õhuke ja roheline, valminult punane, mahlakas ja magusamaitseline. Seemnerüü on otsast avatud. Vili on umbes 1 cm pikkune, valmib septembris. Seeme on munajas, 6-7 mm pikk, pruunikaskollane pähklike.
Kasvutingimused: mõõdukalt külmkindel, eelistab merelist kliimat. Mullastiku suhtes nõudlik, tahab viljakaid huumusrikkaid muldi. Väga varjutaluv. Pikaealine, saab kuni 4000 aastaseks.
Kasutamine: talub hästi pügamist, kasutatakse väga laialdaselt haljastuses ja hekitaimena.

Jugapuu hekk

Hinnad
  • Taim kõrgusega 40-60 cm – küsi pakkumist
  • Taim kõrgusega 60-80 cm – küsi pakkumist
  • Taim kõrgusega 80-100 cm – küsi pakkumist

Pakume teenustena ka transporti ja istutamist – küsi pakkumist!

+372 5858 9019
haljastamine@gmail.com

Teenused

Istutamine (alla 125 tk):

  • 80-140 cm – 4,50€
  • 140-180 cm – 5,50€
  • 180-250 cm – 7,00€

Toestamine – 4€ / puu
Kastmissüsteem – 3,00€ / jm
Varjutuskangas – 4,00€ / jm
Multšipeenar – 17,00€ / jm
Lisamuld –  3,30€ / puu

Transport (edasi-tagasi):

Kuni 100 km – 1€/km  |  alates 101 km – 0,70€/km

Tellimisinfo

Soovid teada, palju puu koos kohaletoimetamisega või istutamisega maksma läheb? Saada meile hinnapäring, täites päringuvormis kõik vajalikud lahtrid! Lisainfo lahtrisse võib lisada täiendavaid soove ja küsimusi.

Vastame Teile esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui kahe tööpäeva jooksul ning edastame Teile Teie tellimuse kohta arve e-posti teel. Peale makse laekumist toimetame puu Teie poolt tellitud aadressile eelnevalt Teiega kokku lepitud ajaks. Puu kättetoimetamisel on vajadusel võimalik tellimuse kohta üle anda ka paberkandjal arve.

Päringuvorm

KONTAKTANDMED

TELLIMUSE ANDMED

Vali soovitud teenused:

2 + 3 = ?